Księgowość

Księgowość
Halina Karpol-Korbecka

Halina Karpol-Korbecka

Prezes CGO Accounting

Prowadzenie księgowości firmy na własną rękę jest czasochłonne i sprawia, że przedsiębiorcy nie mogą skupić się na tym, co robią najlepiej – prowadzeniu biznesu. Aby ułatwić Ci realizację wytyczonych celów gospodarczych, oferujemy kompleksowe usługi z zakresu rachunkowości, w tym księgowości.

Za naszym doświadczeniem przemawia 11 lat praktyki w obsłudze księgowej i kadrowo-płacowej zarówno lokalnych przedsiębiorców, jak i firm o globalnym zasięgu. Dlaczego powinieneś nas wybrać?

Zalety zewnętrznej księgowości dla firmy

Wybór zewnętrznej księgowości niesie ze sobą wiele zalet, dlatego coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, rezygnując z usług etatowego księgowego.

Wiemy, że prowadzenie biznesu to zajęcie, które wymaga doświadczenia, wiedzy, a często także poświęceń. Dlatego dla naszych Klientów jesteśmy zawsze otwarci. Korzystając z usług biur księgowych CGO Group nie musisz martwić się o urlopy i zwolnienia lekarskie swoich pracowników. Rozliczymy całą dokumentację na czas.

Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze księgowej firm o globalnym zasięgu. Nasi specjaliści na co dzień zajmują się wsparciem transgranicznych holdingów i grup kapitałowych. Wspieramy również niewielkie, lokalne przedsiębiorstwa. Tak zróżnicowane doświadczenie pozwala nam przyjąć właściwą perspektywę w poszukiwaniu rozwiązań księgowych. Doskonale znamy przepisy, śledzimy ich zmiany, nie tylko w obrębie polskiego porządku prawnego, ale również systemów zagranicznych.

Księgowość w CGO Group to więcej niż tylko ewidencjonowanie składników majątku przedsiębiorstwa i rejestrowanie poszczególnych zdarzeń gospodarczych. Naszych Klientów wspieramy kompleksowo, dopasowując zakres usług do bieżących potrzeb firmy. Dlatego w razie potrzeby:

 • zapewnimy sporządzenie sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta;
 • wystąpimy o interpretację podatkową lub opinię zabezpieczającą;
 • sporządzimy opinię prawną;
 • wesprzemy procesy M&A oraz due diligence w aspekcie księgowym.

Współpracujący z nami radcy prawni, adwokaci, a także doradcy podatkowi biorą również udział w postępowaniach skarbowych i podatkowych. Reprezentujemy naszych Klientów zarówno na etapie administracyjnym, jak i w toku postępowania sądowego.

Jeżeli szukasz profesjonalnej obsługi i doradztwa księgowego szytego na miarę indywidualnych potrzeb Twojego biznesu, skontaktuj się z nami. Zidentyfikujemy Twoje potrzeby oraz cele biznesowe i znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Prowadzenie księgowości w CGO Group

Nasz pion księgowy składa się z biura rachunkowego w Łodzi (CGO Accounting) oraz biura rachunkowego w Warszawie (CGO Finance) i oferuje zróżnicowane usługi w ramach szeroko rozumianej księgowości. Wybieraj spośród następujących usług:

 • Księgowość;
 • Doradztwo i wsparcie podatkowe;
 • Controlling finansowy i operacyjny;
 • Usługi kadrowo-płacowe.

Księgowość

Rozliczamy przedsiębiorstwa bez względu na skalę oraz przedmiot prowadzonej działalności. Dzięki naszemu wsparciu możesz więcej uwagi poświęcić na kreowanie własnej marki, budowanie sieci relacji biznesowych i szukanie nowych kontrahentów.

Księgowość z CGO Group to gwarancja bezpieczeństwa w zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Z wyprzedzeniem dostrzegamy zagrożenia, uprzedzamy Cię o nich i pomagamy kształtować sytuację w firmie tak, aby zminimalizować negatywne skutki towarzyszące nieprzewidzianym zdarzeniom gospodarczym.

Doradztwo i wsparcie podatkowe

Pomagamy w rozliczaniu podatków firmom polskim i zagranicznym. Na bieżąco śledzimy zmiany, jakie zachodzą w przepisach podatkowych, co pozwala nam oferować skuteczną optymalizację podatkową. Przekonaj się, że z nami prowadzenie działalności się opłaca.

Ilość danin publicznoprawnych stale wzrasta i nawet doświadczonym przedsiębiorcom niełatwo odnaleźć się w gąszczu regulacji prawnych. Specjaliści CGO Group służą pomocą w terminowym rozliczaniu poszczególnych podatków, sporządzają niezbędne pisma i biorą udział w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych broniąc interesu naszych Klientów.

Controlling finansowy i operacyjny

Prowadzenie własnej firmy to nieustanna walka z konkurencją o pozycję lidera w branży. Aby zapewnić sobie przewagę, warto rozważyć skorzystanie z usługi controllingu finansowego i operacyjnego. To zespół działań nakierowanych na planowanie oraz koordynowanie procesów w przedsiębiorstwie, które przyczyniają się do zwiększenia efektywności finansowej.

Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem dotyczy wielu aspektów biznesu, wśród których można wymienić m.in.:

 • podatki i księgowość;
 • marketing;
 • zagadnienia kadrowo-płacowe;
 • optymalizację produkcji, jakości i kosztów;
 • planowanie inwestycji;
 • działalność B+R.

Usługi kadrowo-płacowe

W CGO Group zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę w każdej firmie odgrywają pracownicy. To oni tworzą zespół i to dzięki nim każde przedsiębiorstwo może się rozwijać. Usługi kadrowo płacowe obejmują wsparcie w procesie zatrudniania nowych osób, a także obsługi już istniejących etatów.

Nasi specjaliści pomogą znaleźć optymalną formę zatrudnienia oraz przeprowadzą Cię przez proces nawiązania lub rozwiązania stosunku pracy zgodnie z prawem. Oferujemy również wsparcie w zakresie:

 • formułowania kontraktów zawieranych z pracownikami (m.in. umowy o pracę, cywilnoprawne, kontrakty menadżerskie, umowy akordowe) oraz dokumentów towarzyszących zatrudnieniu (np. umowy NDA);
 • rozliczeniu z obowiązków płatnika;
 • reprezentacji przed Państwową Inspekcją Pracy, ZUS, urzędem skarbowym oraz sądem pracy;
 • prowadzenia akt pracowniczych;
 • bieżącej obsłudze PPK;
 • monitorowania terminów ważności umów, badań lekarskich i szkoleń BHP.

CGO Group – tu jest Twój nowy księgowy

Masz pytania o konkretne usługi lub potrzebujesz wyceny? Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc. Zostaw nam obsługę księgową oraz rachunkową swojej firmy, a sam skoncentruj się na prowadzeniu biznesu.

Wyróżniony ekspert

Halina Karpol-Korbecka

Prezes CGO Accounting