E-recepcja

Usługi

Nieruchomości

Na co dzień obsługujemy przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej. Pomagamy w transakcjach zbycia nieruchomości gruntowych, rolnych, a także lokalowych. Przeprowadzamy również audyty prawne z uwzględnieniem kwestii dostępu do drogi publicznej, ochrony zabytków, czy stosunków właścicielskich.

Umowy

Część spraw można zaliczyć do tej kategorii ze względu na pewien wspólny mianownik – umowę. Prawo dotyczące nieruchomości to bowiem nie tylko umowy sprzedaży nieruchomości, ale także inne rodzaje kontaktów czy spraw z nimi związanych. Wspomnieć tutaj można:

Postępowania przed organami administracyjnymi

Duża część spraw dotyczących nieruchomości wymaga zgłoszenia się do odpowiednich organów – od tych wchodzących w skład jednostek samorządu terytorialnego, aż po sądy. W niektórych przypadkach celem dopełnienia odpowiednich procedur, a w innych wypadkach tylko dla uzyskania pewnych informacji.

Dział nieruchomości – Pozostałe usługi

Kancelaria podejmuje się również prowadzenia spraw nietypowych – od tych dotyczących nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym przez te, których trudność wynika z szerokiego kręgu właścicielskiego.

Problematyka pozostająca w zakresie działalności działu nieruchomości jest obszerna i różnorodna. Dlatego często zawiłości w przepisach są trudne do zrozumienia, a pozytywne rozwiązanie sprawy wymaga skorzystania z usług profesjonalisty – prawnika.

Nasza Kancelaria zatrudnia doświadczoną kadrę prawniczą. Do każdego z Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, dogłębnie analizując problem. Pomagamy w ustaleniu i wyjaśnieniu stanu faktycznego, stanu prawnego, a także w zebraniu oraz wypełnieniu wszystkich stosownych dokumentów. Wspieramy także podczas przeprowadzania procedur przed właściwymi organami.

Na czele działu nieruchomości stoi prawnik i wspólnik w CGO Legal Counseling – adwokat Jakub Chajdas.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem poszczególnych usług wchodzących w zakres kompetencji tego działu.

W razie chęci uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty e-mail: biuro@cgolegal.pl lub office@cgolegal.pl lub pod numerem telefonu: +48 42 663 65 03.