E-recepcja

Obsługa korporacyjna

Negocjowanie kontraktów

Negocjowanie kontraktów jest nieodłącznym elementem prowadzenia działań biznesowych. Zwykle ma na celu takie wzajemne ustępstwa, dzięki którym obie strony osiągną konsensus i będą z niego możliwie najbardziej zadowolone. Co więcej, bardzo często dotyczy to już nie tylko nawiązywania współpracy z kontrahentami krajowymi, ale również zagranicznymi.

W procesie jakim jest negocjowanie kontraktów bardzo ważne jest wcześniejsze przygotowanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o zarys swojej wizji współpracy, wliczając w to na przykład przewidywany czas obowiązywania kontaktu, kwoty i sposoby rozliczania się czy kwestie prawne co do treści kontraktu. Należy jednak mieć na względzie, że druga strona najprawdopodobniej będzie miała swoje warunki współpracy.

W sytuacji pojawienia się rozbieżności między wizjami obu stron należy rozpocząć prace nad osiągnięciem porozumienia. Zwykle będzie to wymagało pewnych ustępstw, ale ważne jest, by możliwie po równo obciążały one kontrahentów. Oczywiście niezwykle istotne będzie ustalenie granicy, poniżej której nie należy „schodzić”, gdyż wtedy podejmowana współpraca może stać się nieopłacalna i przynieść więcej strat niż korzyści.

Nasza Kancelaria posiada kadrę z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym prowadzeniu negocjacji kontraktów. Pomagamy w odpowiednim przygotowaniu się do procesu negocjacji, prowadzeniu ich, a także w późniejszym sporządzeniu ewentualnego kontraktu. CGO cały czas nadzoruje również zgodność wszelkich ustaleń z przepisami prawa.

Osoby chętne do uzyskania szerszych informacji zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z zagadnieniem weryfikacji kontrahentów.