E-recepcja

Obsługa korporacyjna

Rozwiązanie stosunku pracy

Istnieje wiele czynników ekonomicznych, organizacyjnych i praktycznych, które wymuszają na pracodawcach rozwiązanie stosunku pracy z pracownikami. Warto jednak przeanalizować, biorąc pod uwagę chociażby liczbę przewidywanych zwolnień, czy bardziej opłacalne okażą się zwolnienia grupowy czy też indywidualne.

Zwolnienia grupowe

Mając na względzie sytuację finansową wielu przedsiębiorstw, nasza kancelaria doradza pracodawcom zatrudniającym co najmniej 20 pracowników w procedurze zwolnień grupowych, jak również zwolnień monitorowanych. Przedsiębiorców instruujemy jak prawidłowo przygotować proces zwolnień. Pouczamy o obowiązkach konsultacji, wskazujemy na odrębności zwolnień grupowych. Wreszcie – sporządzamy harmonogram zwolnień i towarzyszymy klientowi na każdym kolejnym etapie procesu.

Zwolnienia indywidualne

W przypadku, gdy pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników, planuje zwolnić w okresie nieprzekraczającym 30 dni mniej niż 10 pracowników, nasza kancelaria pomoże w odpowiednim przygotowaniu wypowiedzenia mając na względzie ustawę o zwolnieniach grupowych. W przypadku Prezesów i Członków Zarządów spółek – usługa nasza obejmie zarówno zagadnienia prawa pracy, jak i zagadnienia korporacyjne.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat: rozwiązanie stosunku pracy, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.