E-recepcja

Obsługa korporacyjna

Weryfikacja kontrahentów

W obrocie gospodarczym niezwykle istotną kwestią jest weryfikacja kontrahentów, z którymi zamierzamy podjąć współpracę. Może bowiem okazać się, że kontrahent taki jest np. zadłużony a co za tym idzie – nie do końca wiarygodny. Często również jego status ma wpływ na to, czy przy dostawie towarów na terenie UE będzie nam przysługiwała stawka opodatkowania 0% lub brak opodatkowania.

Weryfikacja kontrahentów ma na celu uchronienie nas przed nieprzyjemnościami. Mogą one wystąpić chociażby w postaci odmowy prawa do odliczenia podatku VAT przez nawiązanie współpracy z nieuczciwym kontrahentem. Taka sytuacja może mieć miejsce, kiedy np. dokonuje on oszustw podatkowych.

Podstawowym sposobem sprawdzenia ewentualnego kontrahenta jest uzyskanie informacji o jego sytuacji w różnych dostępnych rejestrach. Chodzi tutaj m.in. o Krajowy Rejestr Długów czy Biuro Informacji Kredytowej, a także zasoby Krajowej Giełdy Wierzytelności i firm windykacyjnych. Ważne może być także uzyskanie ogólnych informacji o przedsiębiorcy jak dane z KRS, pełne dane adresowe i kontaktowe, a nawet jego warunki lokalowe.

Kancelaria CGO Legal Counseling oferuje pomoc z zakresu weryfikacji kontrahentów.

Usługa obejmuje ustalenie ogólnych informacji o przedsiębiorcy oraz uzyskanie danych z wyżej wspomnianych rejestrów, które pozwolą na ocenę jego wiarygodności.

W celu uzyskania szerszych informacji zapraszamy do kontaktu.