E-recepcja

Polski ład

Spółki nieruchomościowe kontrolowane przez spółki zagraniczne

Polski Ład wprowadza wiele zmian dla spółek działających w sektorze nieruchomościowym. Czego mogą się spodziewać podmioty kontrolowane przez spółki zagraniczne? Wyjaśniamy jak uniknąć problemów związanych z przystosowaniem się do nowych rozwiązań w prawie podatkowym.

Podmioty z branży budowlanej nie od dziś znajdują się na celowniku fiskusa. Nikogo nie powinno więc dziwić, że spółki nieruchomościowe, w których udziałowcem jest spółka zagraniczna kontrolowana przez polskiego rezydenta podatkowego, w szczególny sposób odczują zmiany wprowadzone przez Polski Ład.

Prowadzisz działalność w formie spółki budowlanej kontrolowanej przez podmiot zagraniczny i obawiasz się zmian w przepisach? Oferujemy pomoc w dostosowaniu się do nowych realiów.

Do kogo skierowana jest nasza propozycja?

Naszą ofertę kierujemy do planujących restrukturyzację podmiotów będących właścicielami nieruchomości lub osiągających niewielkie przychody operacyjne w porównaniu do wartości aktywów.

Jaki będzie efekt naszych działań?

Celem naszych działań jest restrukturyzacja formuły prowadzonej działalności w celu uniknięcia polskiego wealth tax (8% w skali roku – PIT i CIT CFC). Oferujemy również przygotowanie struktury do potencjalnej sprzedaży z uwzględnieniem podatku od spółki nieruchomościowej, a także opracowanie optymalnego modelu najmu lub dzierżawy.

Jednakże aby w pełni ocenić zakres naszych działań konieczna jest wstępne badanie struktury i funkcjonowania spółki. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że nie ma gotowych rozwiązań odpowiednich dla każdego. Dlatego oferujemy pomoc naszych specjalistów, którzy przeprowadzą wnikliwą analizę i zaoferują dobór dedykowanych rozwiązań pozwalających zachować optymalny poziom obciążeń fiskalnych. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami, w których staramy się przybliżyć zmiany w przepisach i nowe rozwiązania wprowadzone przez Polski Ład: Estoński CIT. Kto skorzysta na tej formie opodatkowania? oraz Abolicja podatkowa – nowe rozwiązanie wprowadzone przez Polski Ład.