E-recepcja

Prawo nowych technologii

Dropshipping

Niezwykła popularność zakupów w sklepach internetowych, zarówno w naszym kraju jak również w Europie sprawiła, że coraz chętniej zaglądamy również na te oferujące nasze ulubione produkty także na innych kontynentach. Wraz z wzrostem zainteresowania tego rodzaju ofertą, przedsiębiorcy prowadzący sklepy online zaczęli wprowadzać dropshipping.

Opcja ta to przede wszystkim niższe ceny produktów, które w połączeniu z możliwością wysyłania ich bezpośrednio do klientów e-sklepu z magazynów dystrybutorów czy producentów (np. z innego kontynentu czy kraju) stało się niezwykle atrakcyjną alternatywą. Ta ciekawa forma pośrednictwa w dokonywaniu zakupów nastręczać może jednak sporo wątpliwości natury prawnej, dlatego w CGO Legal, oferujemy bardzo kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Konsumenci, korzystający z ofert sklepów online często nie zdają sobie sprawy z tego, że dokonują zakupów poprzez pośrednika – co jest wynikiem braku analizy informacji zawartych na stronie e-sklepu.

Warto zatem mieć na uwadze, iż w związku z wykorzystaniem dropshippingu, ochrona konsumencka zyskuje bardziej kompleksową formę, a klienci, otrzymują dodatkowe uprawnienia specjalne.

Nasi eksperci w ramach usług oferowanych przedsiębiorcom działającym w oparciu o dropshipping, pomagają dostosować wszelkie regulaminy i działania właśnie pod kątem tych szczególnych wymagań. Dzięki naszej pomocy, wszelkie obowiązki sklepów online, działających w oparciu o dropshipping, wynikające z prawa konsumenckiego, będą sprawnie realizowane. Pomoc ekspertów  zabezpiecza działalność sklepów online, które dzięki dropshippingowi mogą oferować więcej bez ponoszenia dodatkowego ryzyka.

Zapraszamy do kontaktu.