E-recepcja

Prawo nowych technologii

ICO – doradztwo w wyborze jurysdykcji

Lokalizacja w której planujemy przeprowadzanie ICO (ang. Initial Coin Offering) powinna być wynikiem precyzyjnej analizy. Niewłaściwie dobrana jurysdykcja rejestracji emitenta tokenów, może przynieść spore straty dla biznesu.

Rozpoczynanie działalności w zakresie ICO rodzi wiele pytań, w tym między innymi takie jak: Gdzie przeprowadzanie procedury ICO będzie najlepsze? Który kraj będzie najbardziej odpowiedni? Jakie prawodawstwo będzie dla danego biznesu najbardziej przychylne? Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna, bowiem określenie najlepszej jurysdykcji, zależy od wielu czynników.

W pierwszej kolejności pomagamy określić grupę nabywców usług. Jak wiadomo technologia blockchain nie zna granic, stąd też emitowanie tokenów, kierowane jest do ogromnej grupy potencjalnych klientów, którzy zlokalizowani mogą być w najróżniejszych miejscach świata. Oczywiście możliwe jest skupienie się na bardziej doprecyzowanej grupie docelowej, która znajdować się może w obrębie danego kontynentu, czy określonych krajów, stąd jurysdykcją najbardziej stosowną może być właśnie ta najbardziej zbliżona do naszych preferencji. W naszej ofercie dostępne są również jurysdykcje Offshore, jednak ograniczenia prawne i podatkowe w ich zakresie np. w Europie, mogą być problematyczne dla przedsiębiorców.

Nasi doradcy pomogą przybliżyć zalety i wady uwarunkowań prawnych w różnych proponowanych jurysdykcjach. W branży kryptowalut wprowadzane są liczne rozbudowane procedury jak AML (ang. Anti Money Laundering) i KYC (ang. Know Your Customer), stąd prawo może być w wielu miejscach obostrzone, jednak daje większe szanse na powodzenie projektów. Z pomocą CGO Legal możliwe jest jednak kompleksowe dopracowanie wszystkich aspektów proceduralnych i organizacyjnych w tym zakresie.

Poprzez nasze wskazówki w doborze jurysdykcji do przeprowadzania ICO, pomagamy:

  • znaleźć rozwiązania, legalne i przychylnie traktowane przez wybraną władzę państwową,
  • dobrać alternatywy, które pomogą maksymalizować zyski i minimalizować obciążenia podatkowe,
  • zadbać o bezpieczeństwo i zgodność z prawem każdego aspektu tego rodzaju działalności, w tym tych związanych z podatkowymi regulacjami CFC.

Doradztwo CGO Legal w zakresie jurysdykcji ICO to ogromne wsparcie dla wszystkich zainteresowanych działalnością Initial Coin Offering. Nasi eksperci pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie w zależności od specyfiki projektu podejmowanego przez przedsiębiorcę. W celu uzyskania informacji i wsparcia naszych specjalistów, zachęcamy do kontaktu.