E-recepcja

Prawo nowych technologii

Ochrona przed podróbkami

Podróbki to problem, z którym przedsiębiorcy jak i konsumenci stykają się od lat. W CGO Legal oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie, zapewniając liczne możliwości ochrony zarówno przed, w trakcie jak i po skopiowaniu projektów.

Wieloaspektowy wymiar walki z podróbkami obejmuje wiele zagadnień, w tym podrabianie towarów, bezprawne wykorzystanie znaku towarowego czy też produkcja oraz handel produktami łudząco podobnymi do już istniejących.

W przypadku projektów niezrealizowanych, możemy mieć do czynienia z wyciekiem informacji, dlatego w CGO Legal oferujemy kompleksowe wsparcie w sporządzaniu i opiniowaniu umów o zachowanie poufności. Będzie to nieocenione wsparcie dla przedsiębiorców, którzy przekazują część prac nad projektami podwykonawcom. Z kolei w zakresie ochrony znaków towarowych pomożemy w dokonaniu wszelakich formalności związanych z rejestracją znaków towarowych czy też zgłoszeń wzorów przemysłowych.

Wspieramy również w zapewnianiu maksymalnej ochrony na tle praw autorskich. Nasi eksperci dbają o to, aby w sytuacjach naruszenia zarówno praw autorskich majątkowych, jak również osobistych, każdy klient mógł domagać się ochrony swoich praw. Zakres naszego wsparcia w ochronie przed podróbkami obejmuje również czyny nieuczciwej konkurencji, tajemnicę przedsiębiorstwa, wprowadzanie klientów w błąd oznaczeniami towarów i usług, bądź naśladownictwo.

Ustawowo zagwarantowana możliwość dochodzenia swoich praw w tych zakresach, jest przez nas skrupulatnie realizowana na korzyść naszych klientów, dlatego też mogą być oni pewni, że zawalczymy o ich interesy najlepiej jak to możliwe. Nasz zespół ekspertów zarówno z zakresu prawa IT jak również praw autorskich i im pokrewnych, pomoże obrać najlepsze strategie w walce z podróbkami, skutecznie zmniejszając ryzyko kopiowania produktów naszych klientów. Dbamy również o wsparcie w zakresie innych naruszeń, które łączą się z podróbkami, mianowicie wykorzystywaniem zdjęć w ramach sesji wizerunkowych czy produktowych itp. W przypadkach wykrycia podróbek, pomagamy reagować szybko i bezpośrednio w kierunku osób czy firm naruszających prawa przedsiębiorców.

Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do zapoznania się z tematem: Prawa na dobrach niematerialnych oraz Sprawy z zakresu ochrony dóbr osobistych.