E-recepcja

Prawo nowych technologii

Reklama elektroniczna

Reklamy w Internecie to bez wątpienia jeden ze skuteczniejszych sposobów na promocję towarów i usług. Niezwykły rozwój nowych technologii pozwala uzyskać za ich sprawą niesamowity zasięg, a co za tym idzie dotrzeć do naprawdę ogromnej grupy potencjalnych klientów. Różnorodność możliwości jakie oferują obecnie reklamy elektroniczne pozwala reklamodawcom na wiele, jednak warto zastanowić się na tym, jakie reklamy są dopuszczalne w sieci, a także w jaki sposób zapewnić ochronę prawną dla swojej działalności reklamowej w Internecie.

Wiele reklam stosowanych przez producentów różnych produktów czy usług mogą budzić wątpliwości, a należą do nich między innymi spam, którego rozpowszechnianie może mieć poważne konsekwencje dla przedsiębiorstw – począwszy na blokadzie skrzynek pocztowych, przez usunięcie witryn z wyszukiwarek internetowych, a na postępowaniu sądowym skończywszy. Budzące wątpliwości są również reklamy adware czy spyware.

Jako eksperci CGO Legal wspieramy firmy w prowadzeniu ich działalności w branży IT i nowych technologii, w tym między innymi w zgodnymi z prawem działaniami w zakresie reklamy elektronicznej. Dbamy o to, aby zaproponowane przez naszych klientów pomysły reklamowe były zgodne z obowiązującymi przepisami.

Uwzględniamy również kodeksy dobrowolnie stworzone przez zrzeszenia przedsiębiorców określonych branż, które pozwalają chronić ich interesy przez nieuczciwą i agresywną konkurencją.  Warto nadmienić, że nieuczciwa konkurencja to szczególnie problematyczny aspekt reklamy elektronicznej. Z naszą pomocą, przedsiębiorcy mogą zyskać pewność, że otrzymają pełną ochronę prawną.

Ponadto dbamy również o kwestię adresatów odpowiedzialności prawnej, którymi mogą być również agencje reklamowe czy niezależni przedsiębiorcy odpowiedzialni za wykreowanie danej reklamy. Nasze kompleksowe wsparcie w CGO Legal w zakresie tworzenia reklam elektronicznych oraz dbałości o interesy naszych klientów w ramach ochrony przed nieuczciwą konkurencji pozwala na zachowanie bezpieczeństwa obrotu. Zapraszamy do kontaktu.