E-recepcja

Prawo nowych technologii

Rozliczanie dochodów z działalności IT

Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie IT to nie lada wyzwanie pod kątem rozliczeń podatków dochodowych. W CGO Legal zapewniamy kompleksowe wsparcie w tym zakresie, a każdy nasz klient znajdzie u nas pomoc zarówno w kwestii doradztwa, jak również realizacji konkretnych kroków.

Opodatkowanie działalności IT podlega zasadom ogólnym, ale również może zostać przeprowadzone na zasadzie podatku liniowego lub ryczałtu. Ich wybór nie leży jednak w 100% w gestii przedsiębiorcy, a charakteru prowadzonej przez niego działalności i tego, która z opcji jest najbardziej opłacalna.

Nasi eksperci pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie w tej kwestii. Warto mieć na uwadze fakt, że raz wybrana forma opodatkowania będzie obowiązywała przez cały rok, dlatego dobrze przemyśleć kwestie doboru najlepszej alternatywy. Na podstawie bazowych wytycznych, w tym między innymi tego jaka jest wysokość przychodów, wysokość kosztów uzyskania przychodów oraz rodzaj oczekiwań czy chęci skorzystania z ulg, z pewnością uda nam się dopasować najbardziej opłacalną i dogodną formę rozliczania dochodu, która będzie doskonale dostosowana do indywidualnych potrzeb biznesu prowadzonego w branży IT. Jako eksperci w zakresie nowych technologii oraz IT pomagamy naszym klientom uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty, dlatego też serdecznie zachęcamy do kontaktu.