E-recepcja

Prawo nowych technologii

Umowy zawierane na odległość

Tematyka umów zawieranych na odległość to ważny aspekt w działaniach w branży IT i nowych technologii. Umowy tego rodzaju zostały prawnie ujęte w ustawie o prawach konsumenta. Dbałość o każdy aspekt prawny tego rodzaju rozwiązania, to kluczowy element sukcesu w działalnościach prowadzonych w Internecie.

W CGO Legal, sprawujemy opiekę nad tym, aby umowy zawierane na odległość dokonywane przez naszych klientów spełniały wszelkie wymogi, oraz pełną zgodność z prawem, zabezpieczając interesy obu stron. Zawieranie umów na odległość wiąże się z wieloma uprawnieniami konsumenckimi, w tym możliwością odstąpienia od umowy w terminie określonym ustawowo. Odpowiednie sporządzenie regulaminów, polityki prywatności, polityki cookies i innych, ma w tej oraz innych kwestiach zawierania umów na odległość ogromne znaczenie, dlatego też nasz zespół ekspertów oferuje w tym zakresie pełne wsparcie. Ważnym elementem zawierania umów na odległość są również terminy wykonania umowy. CGO Legal pomaga w tym zakresie przygotować odpowiednie procedury na wypadek problemów z wykonaniem zobowiązania, jak również pełną ochronę prawną w wypadku innych okoliczności.

Jesteśmy przekonani, że ze wsparciem naszego profesjonalnego zespołu, każdy przedsiębiorca zyska pewność, że jego interesy w zakresie umów zawieranych na odległość będą doskonale zabezpieczone. Nasze doświadczenie i wiedza w tym zakresie pozwala działać sprawniej każdej firmie, bez względu na napotkane problemy. Zapraszamy do kontaktu.