Marek Żukowski

Marek Żukowski
Marek Żukowski

Marek Żukowski

Starszy specjalista ds. podatków i rachunkowości

Ukończył studia stacjonarne na kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 10 lat kontynuuje współpracę z uczelniami wyższymi (w tym Wydziałem Nauk Ekonomicznych oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego) prowadząc zajęcia dydaktyczne głównie z obszaru podatków, rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz finansów.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych firmach doradztwa podatkowego z tzw. Wielkiej Czwórki (BIG4) świadcząc usługi dla sektora finansowego i największych spółek strategicznych w Polsce, a także jako in-house w sektorze prywatnym w spółkach z branży IT. 

Specjalizuje się w prawie bilansowym i podatkowym, a w szczególności w ulgach podatkowych oraz compliance rachunkowo-podatkowym.  

Posługuje się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym. Rozwija się w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego oraz audytu śledczego. Jest w trakcie procesu pozyskania państwowych uprawnień na doradcę podatkowego.

Biuro rachunkowe Łódź