E-recepcja

Usługi

Obsługa korporacyjna

Dział obsługi korporacyjnej to synonim pełnego wsparcia dla przedsiębiorców – zarówno krajowych jak i zagranicznych. W ramach obsługi znajdą Państwo wszelkie kwestie związane z optymalizacją podatkową, restrukturyzacją przedsiębiorstw, prawem pracy, obsługą spółek, a także reprezentacją przed sądami oraz organami administracyjnymi.

Kontrahenci

W przypadku każdego przedsiębiorcy najważniejsze są jego stosunki z kontrahentami. Dlatego warto skupić się na dokładnym sprawdzeniu sytuacji potencjalnego partnera, ustalenie korzystnych warunków umów itp.
Zajmujemy się m.in.:

Postępowania przed organami administracyjnymi

Działanie jako przedsiębiorca bardzo często pociąga za sobą konieczność uzyskania odpowiednich zezwoleń, koncesji, licencji lub uzgodnień. W praktyce rodzi to konieczność kontaktów przedsiębiorców z organami administracyjnymi – wliczając w to organy gminne, miejskie, powiatowe, wojewódzkie oraz specjalistyczne (np. zezwolenia dewizowe).

Prowadzenie przedsiębiorstwa

Prowadzenie przedsiębiorstwa to nie tylko stosunki z kontrahentami bądź organami administracji. Bardzo istotnymi kwestiami są w tym wypadku również zagadnienia związane z samym sposobem zarządzania przedsiębiorstwem i jego wewnętrzną organizacją.

Dział obsługi korporacyjnej – Pozostałe usługi

Zarząd spółki przed podjęciem decyzji inwestycyjnej powinien uzyskać opinię prawną co do jej zgodności z prawem i postanowieniami statutu spółki. Kancelaria ma duże doświadczenie w przygotowaniu opinii prawnych związane z różnorodnymi stanami faktycznymi – od przewozu szkła, poprzez usług transmisji sygnału telewizyjnego, aż do umów deweloperskich.

Prowadzenie przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli działa ono nie tylko na rodzimym rynku, ale także w stosunkach międzynarodowych, wymaga rozwiązań optymalnych podatkowo i korporacyjnie. Prawnicy CGO Legal Counseling w swojej praktyce wielokrotnie doradzali przedsiębiorcom w zakresie zawiązywania struktur holdingowych. Chodzi tu zarówno o struktury krajowe jak i międzynarodowe oraz restrukturyzacje i transformacje przedsiębiorstw. Uwzględnimy wszelkie niezbędne aspekty w toku świadczenia usług doradczych. Począwszy od uzyskania zezwoleń, licencji i zgód administracyjnych, poprzez analizę umów z instytucjami finansowymi i agencjami udzielającymi dotacji z funduszy unijnych.

Nasza Kancelaria zatrudnia doświadczoną kadrę prawniczą. Do każdego z Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, dogłębnie analizując problem. Pomagamy w ustaleniu i wyjaśnieniu stanu faktycznego, stanu prawnego, zebraniu oraz wypełnieniu wszystkich stosownych dokumentów. Wspieramy także podczas przeprowadzania procedur przed właściwymi organami.

Na czele działu obsługi korporacyjnej stoją prawnicy, będący jednocześnie wspólnikami w Kancelarii CGO Legal Counseling – adwokat Piotr Owczarek oraz adwokat Jakub Chajdas.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem poszczególnych usług wchodzących w zakres kompetencji tego działu.

W razie chęci uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty e-mail: biuro@cgolegal.pl lub office@cgolegal.pl bądź pod numerami telefonu: +48 42 663 65 03 lub +48 22 101 39 93.