Likwidacje i upadłości spółek

Likwidacje i upadłości spółek

Inne usługi w: Likwidacje i upadłości spółek

Piotr Owczarek

Piotr Owczarek

Partner kancelarii / Adwokat

Jeśli chcesz bezpiecznie i bez zbędnych problemów przeprowadzić proces likwidacji spółki lub myślisz nad ogłoszeniem upadłości z powodu nadmiernego zadłużenia, możesz liczyć na naszą profesjonalną i fachową pomoc. Przeanalizujemy sytuację Twojej firmy oraz doradzimy, które rozwiązanie będzie w konkretnym przypadku najkorzystniejsze i przyniesie oczekiwane rezultaty.

Likwidacje i upadłości spółek, choć z pozoru podobne, mają różne cele. Prowadzone są również na innych zasadach. Likwidacja spółki jest swobodną decyzją należącą do członków zarządu spółki, którzy zadecydowali o zakończeniu działalności. Złożenie wniosku o upadłość spółki staje się natomiast obligatoryjne w momencie wystąpienia po stronie spółki stanu niewypłacalności. To dogodne rozwiązanie, gdy spółka nie generuje wystarczających zysków i korzyści oraz ma nadmierne zadłużenia, z którymi wspólnicy nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Wówczas upadłość spółki jest jedynym pewnym i legalnym rozwiązaniem. Prowadzi do ostatecznego zakończenia działalności zadłużonej spółki. 

Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, przeprowadzimy Cię przez całe postępowanie. Oferujemy wsparcie na każdym etapie. Zarówno upadłości spółek, jak i likwidacje spółek są uzależnione od podjęcia określonych czynności.

Ważna jest przy tym kolejność podejmowanych działań, a także dokładność, która zapewni Twojej firmie oczekiwany efekt – poprawną i skutecznie przeprowadzoną likwidację lub szybkie oraz efektywne postępowanie upadłościowe.

Likwidacje i upadłości spółek. Jak możemy Ci pomóc?

Naszym Klientom pomagamy bezpiecznie przeprowadzić proces likwidacji oraz upadłości spółki poprzez:

 • fachową pomoc w podjęciu decyzji, czy w danym przypadku likwidacja spółki bądź jej upadłość przyniesie oczekiwane przez przedsiębiorcę skutki;
 • dokładną i wnikliwą analizę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa;
 • wsparcie w przeprowadzeniu niezbędnych i koniecznych czynności w toku likwidacji lub upadłości spółki;
 • przygotowanie kompletnej listy wierzycieli i dłużników spółki;
 • wsparcie w zakończeniu bieżących spraw spółki.

Wyróżniony ekspert

Piotr Owczarek

Piotr Owczarek

Partner kancelarii / Adwokat

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

  CGO Legal

  CGO Legal
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Biuro rachunkowe Łódź