Bieżąca obsługa prawna spółek z branży IT

Bieżąca obsługa prawna spółek z branży IT
Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Nowe technologie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Działalność w branży IT wymaga kompleksowych rozwiązań prawnych, które pomogą skutecznie i efektywnie wdrażać nowe projekty informatyczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego biznesu oferujemy pakiet bieżącej obsługi prawnej dedykowanej spółką z branży IT.

W CGO Legal znamy i doceniamy wartość nowoczesnych rozwiązań, dlatego z powodzeniem od lat wspieramy w rozwoju przedsiębiorców działających w obszarze IT. W ramach obsługi prawnej oferujemy:

 • konsultacje korporacyjne w zakresie specyfiki branży IT;
 • wsparcie w obszarze elektronicznych treści chronionych prawem autorskim i ich rozpowszechniania;
 • pomoc korporacyjną w budowaniu biznesu opartego na kryptowalutach;
 • wsparcie w sytuacji naruszenia dóbr osobistych w sieci;
 • regulację BTC i innych kryptowalut jako środków płatniczych;
 • rozliczanie dochodów z działalności IT;
 • rozliczanie VAT od usług świadczonych drogą elektroniczną;
 • rozliczenia dochodów z walut wirtualnych.

Świadczona przez nas obsługa prawna obejmuje ochronę know-how, doradztwo w ochronie poufności i tajemnicy przedsiębiorstw w branży IT. Wspieramy Klientów w zakresie ochrony danych osobowych oraz przy sporządzaniu odpowiedniej dokumentacji.

Wspieramy przedsiębiorców w sektorze aktywów IP poprzez aktywną ochronę marki. Reprezentujemy w postępowaniach przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz w procedurach rejestracyjnych.

Zespół ekspertów CGO Legal może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem praktycznym w zakresie obsługi prawnej sektora IT. Doradzamy firmom, które zamawiają, wykonują, a także outsourcują usługi cyfrowe.

Nasze zrozumienie specyfiki działalności firm informatycznych pozwala nam dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb oraz tworzyć konstrukcje prawne, w pełni zabezpieczające interesy naszych Klientów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w segmencie IT, zapraszamy do kontaktu.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

  CGO Legal

  CGO Legal
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Biuro rachunkowe Łódź