Ochrona majątku i optymalizacja podatkowa

Ochrona majątku i optymalizacja podatkowa

Usługi w: Ochrona majątku i optymalizacja podatkowa

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Optymalizacja podatkowa oraz ochrona majątku to zespół działań wykorzystujących mechanizmy przewidziane przepisami prawa do stworzenia korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstwa. Mogą one prowadzić do:

 • obniżenia efektywnego opodatkowania;
 • zmniejszenia podstawy opodatkowania;
 • odsunięcia w czasie momentu naliczenia zobowiązania publiczno-prawnego.

Optymalizacja podatkowa często bazuje również na modyfikacji działalności. Celem jej jest umożliwianie korzystania z ulg lub zwolnień w jak najszerszym zakresie.

Optymalizację podatkową należy odróżnić od unikania opodatkowania, które zawsze jest niezgodne z prawem i może prowadzić do powstania odpowiedzialności karno-skarbowej.

Jeśli chcesz poprawić wyniki biznesowe, podnieść KPI oraz wzmocnić ogólną sytuację finansową własnego przedsiębiorstwa, możesz liczyć na nasze wsparcie.

W zależności od sytuacji czy oczekiwań naszych Klientów proponujemy wyszukiwanie indywidualnych rozwiązań, które nie tylko ograniczają do minimum obciążenia firmy. Upraszczamystrukturę podmiotową grup spółek i holdingów.

W tej specjalizacji CGO Legal wspiera przedsiębiorców w zakresie:

 • doradztwa sukcesyjnego;
 • optymalizacji podatkowej;
 • ochrony majątku;
 • restrukturyzacji (rozumianej jako optymalizacja funkcjonowania struktury firmy).

Ponadto oferujemy profesjonalne wsparcie podmiotom mającym swoje siedziby poza granicami Polski.

Celem naszej kancelarii jest zapewnienie Klientom obsługi prawnej na najwyższym poziomie. Doświadczenie nabyte podczas wielu lat praktyki zawodowej pozwala nam spoglądać szeroko i wieloaspektowo na każdy problem oraz wybierać najlepsze rozwiązania spośród dostępnych.

Świadczymy usługi z zakresu wsparcia podatkowego na rzecz przedsiębiorców polskich i spółek zagranicznych, a także osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej posiadających znaczne aktywa (tzw. high-net-worth individuals).

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

  CGO Legal

  CGO Legal
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Biuro rachunkowe Łódź