Doradztwo sukcesyjne

Doradztwo sukcesyjne

Inne usługi w: Ochrona majątku i optymalizacja podatkowa

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Doradzamy oraz odpowiadamy na podstawowe pytania z obszaru prawno-majątkowego dotyczącego sukcesji. Wszelkie wątpliwości naszych Klientów staramy się rozwiewać, używając prostego i zrozumiałego języka. Skonsultuj się z nami – dowiesz się, dlaczego doradztwo sukcesyjne powinno być ważne dla każdego właściciela biznesu.

Chętnie dzielimy się własnym doświadczeniem, mając na uwadze interesy osób, które zdecydowały się na współpracę z naszą kancelarią.

Doradcy sukcesyjni Kancelarii CGO Legal wspierają naszych Klientów w podejmowaniu decyzji dotyczącej kontynuacji działalności. Oferujemy swoją wiedzę, doświadczenie oraz empatyczne podejście.

Wiemy, że sukcesja przedsiębiorstwa to duży krok dla przedsiębiorcy. Jeżeli ma on przynieść firmie korzyści ekonomiczne, finansowe, a także zapewnić ciągłość prowadzenia działalności gospodarczej, musi być dobrze przemyślany. Dlatego warto oprzeć się na wiedzy i praktyce profesjonalistów.

W ramach doradztwa sukcesyjnego skupiamy się na zminimalizowaniu ryzyka popełnienia błędów przy podejmowaniu decyzji oraz przy ochronie majątku. Wspieramy naszych Klientów na każdym etapie sukcesji dzięki fachowej wiedzy z poszczególnych dziedzin związanych z prowadzeniem biznesu, nie tylko w aspekcie prawnym.

Jakie czynności najczęściej obejmuje doradztwo sukcesyjne

 • Ocenę kondycji firmy, jej struktury organizacyjnej i zarządczej.
 • Stworzenie dostosowanej i indywidualnej strategii sukcesyjnej.
 • Analizę sytuacji prawnej poszczególnych członków rodziny wytypowanych do objęcia funkcji zarządczej w firmie.
 • Uregulowanie podziałów części przedsiębiorstwa pomiędzy właścicieli, wspólników firmy oraz członków ich najbliższej rodziny.

Sukcesja w ujęciu biznesowym polega na perspektywie prowadzenia firmy przez jedną rodzinę. Wówczas majątek oraz obowiązki zarządcze przekazuje się z pokolenia na pokolenie.

Na arenie polskiej oraz międzynarodowej takie wartości są często doceniane, dlatego pojawia się wiele pytań natury praktycznej o to, jak prawidłowo przeprowadzić sukcesję przedsiębiorstwa. Jeżeli prowadzisz firmę rodzinną, możemy wesprzeć Cię naszym doświadczeniem.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

  CGO Legal

  CGO Legal
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Biuro rachunkowe Łódź