Ochrona własności intelektualnej

Ochrona własności intelektualnej
Piotr Stelmachowski

Piotr Stelmachowski

Starszy prawnik / Radca prawny

Prawa na dobrach niematerialnych zawierają w sobie oznaczenia odróżniające przedsiębiorców oraz prawa autorskie. Nasza Kancelaria obsługuje klientów w zakresie ochrony własności intelektualnej. Pomagamy zarówno w rejestracji oznaczeń jak i ochronie przysługujących w związku z tym praw.

Ochrona oznaczeń odróżniających przedsiębiorcy

Ochrona własności intelektualnej jest niezbędnym elementem odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Budowa silnej marki na rynku wymaga znacznych nakładów finansowych. Dlatego tym z Państwa, którzy padli ofiarą bezprawnego wykorzystywania ich oznaczeń odróżniających w obrocie gospodarczym zapewnimy kompleksową ochronę przed naruszeniami. Dotyczy to nieuprawnionego posługiwania się cudzą firmą, znakami towarowymi – zarówno zarejestrowanymi jak i niezarejestrowanymi, czy też oznaczeniami przedsiębiorstwa.

Prawa autorskie

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się koniecznością przestrzegania cudzych praw autorskich. Na zlecenie naszych klientów doradzamy jak sporządzać umowy z wykonawcami projektów wszelkich dzieł twórczych takich jak strony internetowe, opracowania, programy komputerowe, znaki towarowe, tak aby zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich. Pracodawcom doradzimy z kolei jak cywilno-prawnie i podatkowo sporządzać umowy o pracę, zlecenie czy o dzieło, żeby zapewnić rozwiązania optymalne podatkowo i bezpieczne cywilistycznie.

Wszystkie osoby, które interesuje ochrona własności intelektualnej zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis i chcesz wiedzieć więcej na poruszony w nim temat zapraszamy do współpracy z nami. Specjaliści z naszej kancelarii prawnej w Łodzi są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się już dzisiaj i daj sobie pomóc.

Wyróżniony ekspert

Piotr Stelmachowski

Piotr Stelmachowski

Starszy prawnik / Radca prawny

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź