Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców

Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców
Jakub Chajdas

Jakub Chajdas

Partner zarządzający kancelarii / Adwokat

Mobilność zasobów ludzkich oraz dział HR (ang. mobility & HR) odgrywają znaczącą rolę w każdym większym zakładzie pracy. Aby zapewnić sprawny obieg procesów i funkcjonowanie firmy, należy jednak zadbać o regulaminy i procedury wewnątrzzakładowe, które sprawią, że przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało w zgodzie z przepisami prawa.

Kancelaria CGO Legal ma wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz pracodawców, którzy borykają się z problemami natury prawnej. Specjalizujemy się w szeroko pojętym mobility & HR obejmującym zagadnienia z zakresu:

 • prawa pracy (indywidualnego oraz zbiorowego);
 • sporządzania regulaminów wewnątrzzakładowych (pracy, wynagradzania, pracy zdalnej);
 • reprezentacji pracodawców przed sądami pracy i Państwową Inspekcją Pracy;
 • konstruowania umów o pracę, umów cywilnoprawnych oraz kontraktów z nimi związanych (m.in. NDA, umowa o zakazie konkurencji);
 • weryfikacji sprawności działania działów compliance.

W ramach działu employment mobility and HR naszej kancelarii, zapewniamy kompleksowe wsparcie działów HR korporacji w zakresie prawa pracy jak również legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

Na czym polega doradztwo w zakresie mobility & HR w CGO Group?

Poza czuwaniem nad przestrzeganiem przepisów prawa przez zakład pracy dbamy również o kwestie związane z szeroko pojętą obsługą kadrową. W ramach usług mobility & HR kontrolujemy zgodność z przepisami prowadzonych akt pracowniczych. Weryfikujemy także dopuszczalność zawierania umów zlecenie lub umów o dzieło oraz poprawność ich rozliczania.

W imieniu naszych Klientów analizujemy skutki prawne i biznesowe związane z zawarciem konkretnej umowy oraz oceniamy potencjalne ryzyko z tym związane. Ponadto oferujemy pomoc w zakresie przygotowywania wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy oraz dokumentów pracowniczych pod kątem kontroli ze strony Państwowej Inspekcji Pracy.

Reprezentujemy pracodawców w sporach sądowych z pracownikami. Służymy bieżącym doradztwem prawnym, przygotowujemy pisma procesowe. Dzięki pomocy naszych doświadczonych pełnomocników procesowych Klient może być pewny, że jego interes jest chroniony z należytą starannością.

Na naszą pomoc mogą liczyć również pracodawcy, którzy stoją przed trudną decyzją o zastosowaniu zwolnień indywidualnych i grupowych. Dopilnujemy, aby cały proces przebiegł zgodnie z prawem, zapewnimy niezbędną reprezentację w toku negocjacji z organizacjami związkowymi oraz przygotujemy właściwą dokumentację.

Dzięki nam zaczniesz zatrudniać mądrzej!

Jeżeli Twoja firma potrzebuje wsparcia z zakresu mobility & HR skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy dostępne rozwiązania i pomożemy Ci wybrać to, które w danej sytuacji będzie najskuteczniejsze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym dziale mobility zapraszamy na dedykowaną stronę internetową.

Wyróżniony ekspert

Jakub Chajdas

Jakub Chajdas

Partner zarządzający kancelarii / Adwokat

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

  CGO Legal

  CGO Legal
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych