Konsorcjum

Konsorcjum
Jakub Chajdas

Jakub Chajdas

Partner zarządzający kancelarii / Adwokat

Konsorcjum to najprościej rzecz ujmując zrzeszenie co najmniej kilku podmiotów gospodarczych w ograniczonym czasie i ze ściśle określonym celem. Podstawą stworzenia takiej organizacji jest umowa konsorcyjna.

Warto wspomnieć, że konsorcjum nie ma charakteru odrębnego podmiotu gospodarczego, dlatego też nie podlega rejestracji. Podmioty wchodzące w jego skład współpracują w zakresie realizacji wspólnego celu, natomiast w pozostałych działaniach zachowują pełną niezależność. Konsorcjum nie posiada także wspólnego majątku.

Najczęstszym przypadkiem, w którym powstają konsorcja jest realizacja inwestycji na szeroką skalę, które wymagają współpracy wyspecjalizowanych podmiotów z różnych dziedzin (np. budowa autostrady, osiedla mieszkaniowego) i zapewnienia odpowiednich środków dla realizacji celu.

Kancelaria CGO Legal oferuje usługi tworzenia konsorcjów. Obejmuje ona m. in. sporządzenie stosownych umów a także reprezentację prawną.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis i chcesz wiedzieć więcej na poruszony w nim temat zapraszamy do współpracy z nami. Specjaliści z naszej kancelarii prawnej w Łodzi są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się już dzisiaj i daj sobie pomóc.

Wyróżniony ekspert

Jakub Chajdas

Jakub Chajdas

Partner zarządzający kancelarii / Adwokat

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź