Opodatkowanie transakcji międzynarodowych

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Coraz większa liczba przedsiębiorców dokonuje przedsięwzięć o charakterze międzynarodowym. Jako, że następnie następuje opodatkowanie tych transakcji międzynarodowych, to niezwykle istotna jest wiedza zarówno z zakresu krajowego systemu podatkowego – Polski i państw, gdzie siedzibę mają kontrahenci – jak i międzynarodowych regulacji podatkowych.

Przedsiębiorca musi uważać na formę prawną w jakiej dokonywane są tego rodzaju transakcje. Musi również mieć baczenie na zasady rozliczeń z kontrahentami oraz mechanizm transportu towarów. Po to aby dokładnie określić w jaki sposób nastąpi opodatkowanie transakcji międzynarodowych.

Należy też pamiętać, że inaczej wyglądają kwestie podatkowe w przypadku importu a inaczej przy eksporcie towarów. Podobnie inne rozwiązania stosuje się na arenie wewnątrzwspólnotowej UE, zaś odmienną sytuację stanowią stosunki gospodarcze z państwami spoza Unii Europejskiej. W każdym wypadku kwestie opodatkowania będą się mniej lub bardziej różnić.

Kancelaria CGO Legal świadczy usługi doradcze w zakresie dotyczącym wyboru wspomnianych form działalności czy inwestycji dla stworzenia najkorzystniejszej sytuacji podatkowej.

Ponadto wspomaga przedsiębiorców we wszelkich procedurach podatkowych, w tym co do ustalenia stanu faktycznego, prawnego i przygotowaniu odpowiednich dokumentów oraz reprezentacji przed organami podatkowymi.

Więcej informacji udzielamy po kontakcie z nami.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź