Mikroprzedsiębiorcy budowlani szybciej dostaną zwrot VAT

Resort finansów opublikował informację, z której wynika, że mikroprzedsiębiorcy budowlani będą mgli liczyć na szybszy zwrot podatku od towarów i usług (VAT). Mowa o zwrocie nawet w terminie piętnastodniowym. Aby tak się jednak stało, konieczne jest zweryfikowanie prawidłowości zwrotu VAT w tym terminie.

Od początku tego roku po nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, usługi budowlane świadczone przez część podmiotów objęto mechanizmem tzw. „odwrotnego obciążenia”. W praktyce oznacza to, że czynny podatnik VAT nie musi naliczać tego podatku, bo obowiązany do tego jest nabywca.

Jednocześnie na koniec czerwca przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedzieli, iż mikroprzedsiębiorcy budowlani będą otrzymywać zadeklarowane zwroty VAT w krótszym, nawet piętnastodniowym terminie. Pozwoli im to uniknąć konieczności oczekiwania na upływ terminu wynikającego z deklaracji, który wynosi od dwudziestu pięciu do sześćdziesięciu dni.

Dla szybszego otrzymania zwrotu podatku od towarów i usług ważne jest, by w tym terminie zweryfikowano prawidłowość zwrotu.


Autor tekstu: Patryk Szulc
Źródło informacji: https://ksiegowosc.infor.pl

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź