E-recepcja

O Grupie

O Grupie

Grupa CGO zrzesza spółki świadczące usługi prawne, podatkowe, imigracyjne, administrowania spółkami zagranicznymi oraz międzynarodowej obsługi prawnej na rzecz Klientów polskich i międzynarodowych.

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży prawniczej skutecznie doradzamy naszym klientom uwzględniając ich potrzeby, realia gospodarcze oraz zmieniające się przepisy prawne w szczególności – podatkowe. Nasze usługi świadczymy w pięciu językach: polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim.

 

W naszej dotychczasowej praktyce zajmowaliśmy się m.in. audytami i transformacjami spółek, transgranicznymi łączeniami spółek, zwolnieniami grupowymi, likwidacjami, upadłościami, pilotowaniem międzynarodowych transakcji, optymalizacją podatkową – w tym z udziałem podmiotów znajdujących się w jurysdykcjach offshore, reprezentacją przed organami podatkowymi w sprawach podatkowych oraz sporami sądowymi. Nie są nam obce zagadnienia międzynarodowe – wielokrotnie pomagaliśmy klientom polskim i zagranicznym w przygotowaniu optymalnej struktury korporacyjnej i podatkowej w całej Unii Europejskiej. Posiadamy sieć partnerów – kancelarii zagranicznych, wespół z którymi jesteśmy w stanie zapewnić pomoc prawną również dla przedsięwzięć o charakterze ponadnarodowym. Nasza oferta skierowana jest w szczególności do przedsiębiorców, w tym również do przedsiębiorców zagranicznych. Ze współpracy z nami zadowoleni są wszyscy Ci, którzy cenią sobie elastyczność i szybkość działania oraz kreatywność w wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

 

Grupa CGO:

  • Kancelaria prawna CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. z siedzibą w Łodzi, odpowiedzialna za świadczenie usług prawnych i podatkowych przedsiębiorcom polskim i zagranicznym;
  • Biuro obsługi cudzoziemców CGO Immigration sp. z o.o., odpowiedzialna za obsługę cudzoziemców;
  • CGO Finance sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, specjalizujące się w obsłudze księgowej podmiotów wykonujących działalność transgraniczną;
  • CGO Accounting sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi – biuro rachunkowe w Łodzi.

Polskie prawo podatkowe stanowi obecnie wyzwanie również dla prawników i doradców podatkowych. Pomoc specjalistów przy planowaniu operacji biznesowych jest nie tylko wskazana, a niezbędna. Prawnicy ogólnopolskiej kancelarii CGO Legal doradzają Państwu zarówno na płaszczyźnie przepisów prawa cywilnego – spółek handlowych, ale również – prawa podatkowego. Naszym klientom proponujemy optymalne podatkowo procedowanie transakcji (w tym z udziałem rozwiązań międzynarodowych), reprezentujemy przed organami podatkowymi oraz wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Zapraszamy również do zapoznania się z blogiem mecenasa Gawlaka (spolkazagranica.pl).

Usługi

Prawnicy kancelarii CGO z działu międzynarodowego prawa podatkowego specjalizują się w obsłudze osób podejmujących działalność transgraniczną. Na bieżąco doradzamy przedsiębiorcom działającym na rynkach zagranicznych w zakresie zastosowania umów podwójnego opodatkowania, konwencji międzynarodowych, lokalnych rozwiązań prawnych oraz właściwych przepisów polskich. Wdrażamy międzynarodowe schematy podatkowe, wspomagamy firmy i osoby fizyczne w sprawach podatkowych prowadzonych przed organami w Polsce i na świecie.