Podstawowy rachunek bankowy dotrze do każdego

W ubiegły wtorek,  Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o usługach płatniczych, która zakłada zwiększenie ubankowienia oraz wzrost znaczenia obrotu bezgotówkowego w Polsce.  Narzędziem, które ma posłużyć do osiągnięcia tego celu, jest podstawowy rachunek płatniczy, dostępny niebawem dla każdej osoby nieposiadającej jak dotąd żadnego  konta bankowego.

Istota darmowego rachunku płatniczego, w dużym skrócie sprowadza się do ograniczenia podstawowych transakcji, do minimum uznanego za niezbędne przy zarządzaniu wydatkami w budżecie domowym.  Tym sposobem, bezpłatne przelewy na koncie podstawowym zostały ograniczone  do piętnastu w miesiącu. Wliczone w tę liczbę są zarówno polecenia zapłaty, jak i zlecenia stałe.
Oczywiście możliwe będzie także wykonywanie traksakcji po wykorzystaniu  darmowego limitu. Trzeba będzie jednak liczyć się z tym, że za takie płatności,  bank będzie już naliczał dodatkowe opłaty.

Należności będą równiez pobierane w przypadku założenia karty płatniczej.  Naliczona kwota nie będzie mogła być jednak wyższa, od tych, które egzekwowane są przy użytkowaniu takiej samej karty przez innych klientów.

Autor tekstu: Karolina Motyka
Źródło informacji: https://www.bankier.pl

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź