Dropshipping

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Niezwykła popularność zakupów w sklepach internetowych, zarówno w naszym kraju jak również w Europie sprawiła, że coraz chętniej zaglądamy również na te oferujące nasze ulubione produkty także na innych kontynentach. Wraz z wzrostem zainteresowania tego rodzaju ofertą, przedsiębiorcy prowadzący sklepy online zaczęli wprowadzać dropshipping.

Opcja ta to przede wszystkim niższe ceny produktów, które w połączeniu z możliwością wysyłania ich bezpośrednio do klientów e-sklepu z magazynów dystrybutorów czy producentów (np. z innego kontynentu czy kraju) stało się niezwykle atrakcyjną alternatywą. Ta ciekawa forma pośrednictwa w dokonywaniu zakupów nastręczać może jednak sporo wątpliwości natury prawnej, dlatego w CGO Legal, oferujemy bardzo kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Konsumenci, korzystający z ofert sklepów online często nie zdają sobie sprawy z tego, że dokonują zakupów poprzez pośrednika – co jest wynikiem braku analizy informacji zawartych na stronie e-sklepu.

Warto zatem mieć na uwadze, iż w związku z wykorzystaniem dropshippingu, ochrona konsumencka zyskuje bardziej kompleksową formę, a klienci, otrzymują dodatkowe uprawnienia specjalne.

Nasi eksperci w ramach usług oferowanych przedsiębiorcom działającym w oparciu o dropshipping, pomagają dostosować wszelkie regulaminy i działania właśnie pod kątem tych szczególnych wymagań. Dzięki naszej pomocy, wszelkie obowiązki sklepów online, działających w oparciu o dropshipping, wynikające z prawa konsumenckiego, będą sprawnie realizowane. Pomoc ekspertów  zabezpiecza działalność sklepów online, które dzięki dropshippingowi mogą oferować więcej bez ponoszenia dodatkowego ryzyka.

Zapraszamy do kontaktu.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Skontaktuj się z nami