Global mobility – czym są usługi global mobility?

Global mobility – czym są usługi global mobility?
Karolina Gradowska-Kania

Karolina Gradowska-Kania

Kierownik działu legalizacji pobytu i pracy / Adwokat

Global mobility obejmuje proces legalnego przemieszczania się pracowników z jednego kraju i zatrudniania ich w innym kraju, zgodnie z przepisami obowiązującego tam prawa. W ramach tej procedury krzyżuje się wiele przepisów, m.in. podatkowych, prawa pracy, przepisów legalizujących pobyt obcokrajowca, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Systematyczny rozwój możliwości na rynku pracy oraz swoboda przemieszczania się spowodowały, że coraz więcej firm potrzebuje pomocy przy procesie zatrudniania obcokrajowca.

Jeśli interesuje Cię tematyka prawa pracy jak również legalizacji pobytupracy cudzoziemców w Polsce zapraszamy na stronę działu Mobility & HR dedykowanej zagadnieniom związanym z obsługą cudzoziemców.

Global mobility

Zakres usług global mobility

W ramach usługi global mobility nasza kancelaria zapewnia pomoc dla pracodawców i pracowników z UE i spoza UE. Dbamy o bezpieczeństwo obu stron stosunku pracy, dlatego:

 • Pomagamy działom HR i obcokrajowcom przejść przez całą procedurę uzyskania dokumentów pobytowych dla pracownika oraz pozwoleń na pracę.

 • Wnikliwie i rzetelnie analizujemy przepisy z zakresu m.in. prawa pracy, ochrony zdrowia i ubezpieczenia obcokrajowców.

 • Przygotowujemy bezpieczną procedurę relokacji pracownika – sprawdzamy niezbędne przepisy dotyczące dokumentów wjazdowych (np. paszportu) i procesu przekroczenia granicy przez obcokrajowca.

 • Analizujemy koszty relokacji (m.in. wydatki związane z przeniesieniem obcokrajowca z innego kraju) oraz utrzymania pracownika (m.in. zakwaterowania, edukacji pracownika) i przedstawiamy najkorzystniejsze rozwiązania.
Global mobility - rejestracja
 • Sprawdzamy rodzaj i zakres kosztów zatrudnienia pracownika w innym kraju. Bierzemy pod uwagę m.in. formę organizacyjną pracodawcy (osoba prawna, osoba fizyczna), tryb pracy (np. praca zdalna, praca w pełnym wymiarze czasu pracy) i jakie to będzie generować koszty dla stron.

 • Przygotowujemy zestawienie potencjalnych wydatków związanych z zatrudnieniem obcokrajowca, m.in. wysokość podatków, kosztów przejazdu przez granicę. Weryfikujemy przepisy obowiązujące w danym kraju i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązania.

CGO Legal specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu global mobility w ramach odrębnego działu, wyspecjalizowanego w obsłudze z zakresu prawa pracy i legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w Polsce – CGO mobility.

Doświadczony partner w świecie global mobility

Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów pozwoliło nam stworzyć wszechstronny zakres usług global mobility, który dopasowujemy do indywidualnych potrzeb pracodawców i obcokrajowców. Mamy doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z zatrudnianiem pracowników oraz legalizacją pobytu obywateli UE oraz spoza UE. Gwarantujemy:

 • rzetelną i przejrzystą analizę prawną,
 • bezpieczeństwo podczas przygotowywania procedury legalizacji pobytu i zatrudnienia obcokrajowców,
 • pełen profesjonalizm.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług obsługi cudzoziemców i zapoznania się z naszymi publikacjami z zakresu prawa imigracyjnego i prawa pracy.

Wyróżniony ekspert

Karolina Gradowska-Kania

Karolina Gradowska-Kania

Kierownik działu legalizacji pobytu i pracy / Adwokat

Skontaktuj się z nami

  Biuro rachunkowe Łódź