Tax compliance

Inne usługi w: Doradztwo podatkowe

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Bądź sprytny w podatkach – uniknij KKS, znaj swoje obowiązki podatkowe.

Zakres usługi tax compliance


Procedura należytej staranności w VAT

Prawo do odliczenia podatku VAT jest fundamentalnym „przywilejem” podatników podatku od wartości dodanej. Niestety, z uwagi na liczne nadużycia w obszarze podatku VAT (niesławne karuzele podatkowe), prawo i praktyka organów podatkowych wypracowała mechanizmy anty-abuzywne, które często uderzają w uczciwych podatników. Skuteczną odpowiedzią na takie zapędy fiskusa jest wdrożenie procedur należytej staranności, która pozwala zminimalizować ryzyko utraty prawa do odliczenia podatku.

Procedury podatkowe

Na procedury podatkowe składają się: procedura należytej staranności w podatku u źródła (WHT), procedura należytej staranności MDR, audyt MDR, weryfikacja CFC, procedura należytej staranności VAT, strategia podatkowa oraz należyta staranność w cenach transferowych. Kompleksowe wdrożenie w/w pozwoli zminimalizować ryzyka w obszarze podatków bezpośrednich i pośrednich, a także na gruncie odp. karnoskarbowej.

CFC

Opodatkowanie zagranicznych schematów podatkowych jest stosunkowo nowym obowiązkiem na które składają się konieczność prowadzenia ewidencji, raportowania oraz opodatkowania zagranicznych jednostek polskiego podatnika.

Raportowanie schematów podatkowych (MDR)

Mało który podatnik zdaje sobie sprawę, że niejednokrotnie operacje gospodarcze które obejmują schematy podatkowe powinny zostać zgłoszone do KAS. W sytuacji gdy duża część podatników wykorzystuje kilka a nawet kilkanaście odrębnych spółek do prowadzenia działalności gospodarczej, powstanie schematu podatkowego jest zwykle kwestią czasu.

Kompleksowe doradztwo w zakresie cen transferowych

Transakcje między podmiotami powiązanymi powinny odbywać się na warunkach rynkowych. Przekroczenie pułapów wartościowych dla poszczególnych rodzajów transakcji prowadzi do obowiązku przygotowania dokumentacji cen transferowych. Nasz zespół podatkowy kompleksowo wspiera klientów w przeprowadzeniu powyższego procesu.

Podatkowa odpowiedzialność prezesa – zabezpieczenie

Pełnienie funkcji prezesa spółki kapitałowej lub innej osoby prawnej wiąże się z ryzykiem osobistej odpowiedzialności za zobowiązania kierowanego podmiotu. Specjalizujemy się we wprowadzaniu mechanizmów minimalizujących powyższe ryzyko.

Współczynnik w VAT

Podatnicy prowadzący zarówno działalność opodatkowaną jak i nieopodatkowaną muszą uwzględnić ten fakt przy odliczaniu podatku VAT. Wspieramy naszych klientów w opracowaniu najkorzystniejszej strategii w zakresie wywiązywania się z obowiązku proporcjonalnego odliczenia VAT.

Przychód statystyczny w oddziale sp. zagranicznej

Wspieramy klientów w zakresie ustalenia podstaw opodatkowania w zakresie działalności prowadzonej przez spółkę oraz jej zagraniczne zakłady podatkowe. Dzięki współpracy z partnerami zagranicznymi możemy wesprzeć Państwa w każdej istotnej jurysdykcji na świecie.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Dołącz do grona naszych Klientów

Formularz kontaktowy

    CGO Legal

    CGO Legal
    Anna Ślusarek
    Specjalista ds. administracyjnych
    Biuro rachunkowe Łódź