E-recepcja

Prawo nowych technologii

Działalność sklepów online

Rozwijanie biznesu w charakterze sklepów online może dawać wiele satysfakcji, dlatego jako eksperci pomagamy od samego początku we wdrożeniu tej niezwykle intratnej działalności w Internecie. Nasi specjaliści doradzają zarówno aktywnie działającym na rynku online, jak i początkującym przedsiębiorcom. Pomagamy od samego początku prowadzenia biznesu: od doboru właściwej domeny, która nie będzie znakiem towarowym bądź zarezerwowaną dla innego podmiotu nazwą, ale również w kolejnych etapach rozwoju sklepu.

Wsparcie prawne obejmujące działalność sklepów online to obecnie jeden z najważniejszych aspektów zabezpieczenia biznesu, bowiem zagadnienia handlu elektronicznego obejmują bardzo szeroki zakres aktywności. W ramach wsparcia e-commerce CGO Legal pomaga między innymi:

  • W konsultacjach, a także tworzeniu oraz opiniowaniu regulaminów sklepów internetowych, różnego rodzaju portali i serwisów udostępniających utwory audiowizualne, platform sprzedażowych, czy sprzedaży w systemach aukcyjnych. Ważne są tutaj przede wszystkim zagadnienia niedozwolonych klauzul umownych, a także zgodność działań z przepisami dotyczącymi ochrony konsumentów, polityki prywatności i plików cookies.
  • Oferując doradztwo prawne oraz zastępstwo w postępowaniach z zakresu handlu elektronicznego oraz innych form świadczenia usług drogą elektroniczną.
  • W kompleksowej obsłudze sklepów online, w tym na bieżąco monitorując klauzule niedozwolone UOKiK, najnowsze orzecznictwo sądów czy innych organów, co pozwoli uniknąć ryzyka pojawienia się problemów natury prawnej podczas prowadzenia działalności e-sklepu.

Jeżeli otwierasz sklep online, bądź prowadzisz tego rodzaju biznes – jesteśmy do Twojej dyspozycji w każdej problematycznej kwestii prawnej. CGO Legal to zespół specjalistów w działaniach w zakresie IT i nowych technologii, dlatego możesz uzyskać kompleksowe wsparcie i pewność, że Twoja działalność w postaci sklepu internetowego przyniesie oczekiwany sukces bez przeszkód natury formalnej i prawnej.