E-recepcja

Prawo nowych technologii

Naruszenia dóbr osobistych w sieci

Naruszenie i ochrona dóbr osobistych w Internecie to niezwykle problematyczna i niestety często, bolesna kwestia. Powszechna anonimowość i pozorna bezkarność użytkowników cyberprzestrzeni nie muszą jednak być akceptowalne, zwłaszcza dlatego, że naruszenia dóbr osobistych mogą rodzić konsekwencje prawne. W sytuacjach, w których dokonano naruszenia dóbr osobistych, możliwe jest pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które się ich dopuściły.

Specyfika dóbr osobistych określona w Kodeksie Cywilnym, pozwala pokrzywdzonym reagować, gdy są oni poniżani, posądzani o nieprawdziwe czyny, w tym popełnienie przestępstwa, lub gdy narażeni są na inne działania w Internecie, które godzą w ich dobra osobiste, w tym, wizerunek. W naszej kancelarii pomagamy w tego rodzaju problemach, skutecznie dążąc do satysfakcjonujących dla naszych klientów rozwiązań. Bezkarność ukrywających się pod anonimowymi nickami użytkowników forów czy innych serwisów społecznościowych, to fikcja. Istnieje wiele możliwości ich identyfikacji (nr IP, adres poczty e-mail, itp.), dzięki którym możliwe pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej lub karnej osób odpowiedzialnych za naruszenia.

W ramach działań CGO Legal zapewniamy pełne wsparcie w przeprowadzaniu spraw związanych z naruszeniem dóbr osobistych naszych klientów w sieci. Udowadnianie naruszenia dóbr osobistych oraz pełne wsparcie procesowe to tylko część świadczeń, jakie wykonujemy w ramach naszych usług i wsparcia prawnego. Każdy, kto potrzebuje pomocy w sprawach z zakresu naruszenia jego dóbr osobistych w sieci, z naszym wykwalifikowanym zespołem znajdzie najlepszą drogę ku rozwiązaniu tego rodzaju problemów. Zapraszamy do kontaktu.