E-recepcja

Prawo nowych technologii

Praca w IT – własna firma czy umowa o pracę

Wątpliwości jakie budzi wybór formy podejmowania pracy w IT są uzasadnione, dlatego doradztwo ekspertów  CGO Legal pozwala na dobór najbardziej odpowiedniej formy współpracy, czy to w postaci tzw. samozatrudnienia, czy też umowy o pracę.

Jak wynika z praktyki, często wybieraną opcją w podejmowaniu pierwszej pracy w IT jest umowa o pracę. Jest to rozwiązanie, które zapewnia pracownikowi wiele korzyści, w tym między innymi stabilne zatrudnienie, regularne wypłaty oraz pełne świadczenia socjalne. Zalety umowy o pracę to również szereg benefitów jak szkolenia, kursy, dofinansowanie studiów czy dodatkowa opieka medyczna. Jest to zatem wyjątkowo atrakcyjna alternatywa na początku kariery.

Własna działalność gospodarcza to wyzwanie, które może sprzyjać większym zarobkom. Doświadczenie w branży IT jakim dysponują specjaliści przechodzący na własny biznes, a także posiadana przez nich wiedza oraz wypracowane przez lata pracy kontakty to spory atut i solidne fundamenty tej formy współpracy. Decyzja o wyborze prowadzenia własnej firmy, wymaga również posiadania umiejętności negocjacyjnych, a także doskonałej organizacji pracy, która pozwala podejmować liczne projekty jednocześnie.

Praca w IT jako wolny strzelec bądź w zakresie umowy o pracę może mieć swoje zalety i wady. W CGO Legal pomagamy wybrać najkorzystniejszą dla naszych klientów opcję. Potrzeby oraz cele jakie wytyczają swoim działaniom nasi klienci, staramy się dopasować do najbardziej adekwatnej formy działalności, która będzie korzystniejsza z perspektywy prawnej i podatkowej. Tym którzy decydują się podjąć działalność gospodarczą, doradzamy na każdym jej etapie, świadcząc pomoc prawną zarówno w zakresie prowadzenia rachunków, księgowości, rozliczeń jak również wszelkich aspektów prawnych tej formy pracy w IT.

Zapraszamy do kontaktu.