Dotacje na poprawę bezpieczeństwa i higieny w pracy zostały przydzielone

Blisko 48 mln złotych – tyle wynosi kwota, jaką Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył na rzecz dofinansowania bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm. Pomimo że cała tegoroczna pula została już zarezerwowana, przyjmowanie wniosków dotyczących inwestycji związanych z poprawą BHP nie zostało wstrzymane.

Po bezzwrotną dotację z ZUS mogą sięgnąć wszyscy płatnicy składek, jednak największe korzyści przygotowano dla najmniejszych przedsiębiorstw. Firmy zatrudniające poniżej dziesięciu pracowników, mogą bowiem otrzymać nawet 90% dofinansowania od całkowitej kwoty projektu. Poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na wielkość podmiotu, mierzony liczbą zatrudnionych pracobiorców.

Jak wynika z raportów Zakładu, do połowy czerwca przedsiębiorcy dostarczyli już ponad 3 tysiące wniosków, czyli tyle, ile wynosiła liczba podań, które wpłynęły w zeszłym roku.
W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym programu, dalsze finansowanie bezpieczeństwa w pracy możliwe będzie w dopiero za rok.

Autor tekstu: Karolina Motyka
Źródło informacji: https://www.zus.pl

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź