Istotnym aspektem bezpieczeństwa prawnego przedsiębiorców jest zapewnienie zgodności prowadzonej działalności gospodarczej z szeroko rozumianym prawem ochrony konkurencji i konsumentów. W tym również ze wspólnotowym prawem konkurencji, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz nieuczciwych praktyk rynkowych. W obecnych warunkach rynkowych niezbędna staje się również ochrona przedsiębiorców w sytuacjach, gdy inni uczestnicy obrotu prowadzą nieuczciwą konkurencję godzącą w ich interesy. Kancelaria oferuje kompleksowe usługi w zakresie udzielania porad, wydawania pisemnych i ustnych opinii oraz prowadzenia przed uprawnionymi organami postępowań w sprawach, których meritum jest ochrona konkurencji i konsumentów.
Ochrona konkurencji – zakres działań kancelarii
W ramach obsługi prawnej podmiotów korporacyjnych Kancelaria świadczy usługi prawne obejmujące wszystkie aspekty szeroko rozumianego polskiego i wspólnotowego prawa konkurencji. W szczególności w zakresie tzw. porozumień ograniczających konkurencję oraz zagadnień związanych z nadużywaniem pozycji dominującej. Jak również czynów nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych oraz prawa pomocy publicznej.
W ramach świadczonych usług prawnicy Kancelarii reprezentują klientów w postępowaniach przed organami ochrony konkurencji oraz prowadzą postępowania odwoławcze w przypadku, gdy wydane przez organ ochrony konkurencji decyzje są niekorzystne dla naszych Klientów. Oferujemy uczestnictwo w negocjacjach na etapie przedsądowym oraz reprezentację w sporach sądowych w sprawach o czyny nieuczciwej konkurencji.
Prawo ochrony konkurencji – kancelaria prawna CGO Legal
Prawnicy Kancelarii zapewniają profesjonalne doradztwo w szczególności w zakresie:
- oceny zgodności działań z obowiązującymi przepisami o ochronie konkurencji;
identyfikacji praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów; - opracowania wniosków koncentracyjnych oraz reprezentowania Klientów w toku prowadzonego przez Prezesa UOKIK postępowania antymonopolowego w sprawie koncentracji;
- doradztwo w zakresie polityki handlowej i cenowej;
- opiniowanie postanowień umów handlowych oraz stosowanych praktyk i działań Klientów pod kątem ich zgodności z prawem;
- opiniowanie przejęć oraz łączenia spółek i innych podmiotów pod kątem zgodności z prawem ochrony konkurencji, w tym dokonywanie zgłoszeń zamiaru koncentracji do organów ochrony konkurencji;
- prowadzenie spraw o czyny nieuczciwej konkurencji;
- opiniowanie działań mogących stanowić czyny nieuczciwej konkurencji.
Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis i chcesz wiedzieć więcej na ten temat zapraszamy do współpracy z nami. Specjaliści z naszej kancelarii prawnej w Łodzi są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się już dzisiaj i daj sobie pomóc.