Przegląd struktur zagranicznych w obliczu polskiego ładu

Przegląd struktur zagranicznych w obliczu polskiego ładu
Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Polski Ład wywołał niemałe zamieszanie w polskim prawie podatkowym. Dla przedsiębiorców oznacza to konieczność szybkiego przystosowania się do nowych realiów. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb zagranicznych struktur korporacyjnych.

Polski Ład a struktury zagraniczne

Współpraca z podmiotami międzynarodowymi stanowi jeden z podstawowych filarów naszej działalności. Rozwiązania wprowadzone przez Polski Ład nie pozostały bez wpływu na funkcjonowanie naszych zagranicznych klientów. Bazując na naszym doświadczeniu oferujemy przegląd krajowych i międzynarodowych struktur korporacyjnych, a następnie opracowanie rozwiązań, które pozwolą zachować optymalny poziom obciążeń fiskalnych.

Kto powinien rozważyć strukturę zagraniczną?

Nasze usługi kierujemy przede wszystkim do beneficjentów i głównych księgowych podmiotów krajowych i zagranicznych posiadających polską rezydencję podatkową lub ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.

Jakie są zalety założenia spółki za granicą w kontekście Polskiego Ładu?

W pierwszej kolejności przeprowadzimy analizę struktur korporacyjnych pod kątem zmian wprowadzonych przez Polski Ład. Skupimy się głównie na badaniu przepływów między podmiotami powiązanymi pod kątem nowelizowanych rozwiązań:

  • CFC
  • TP
  • ukrytej dywidendy
  • dochodów przerzuconych
  • MDR
  • przepisów dotyczących finansowania dłużnego
  • przepisów dotyczących podatku u źródła

i innych mających zastosowanie w Państwa indywidualnym przypadku.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis i chcesz wiedzieć więcej na ten temat zapraszamy do współpracy z nami. Specjaliści z naszej kancelarii prawnej w Warszawie są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się już dzisiaj i daj sobie pomóc.

Wyróżniony ekspert

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner kancelarii / Radca prawny

Skontaktuj się z nami

    Biuro rachunkowe Łódź